Ashtanga Jóga na SRÍ LANCE - Cesta za vitalitou a krásou

Ve spolupráci s cestovní kanceláří Mandala Adventures, jsme pro Vás připravili nádherný jógový zájezd se zaměřením na osobní rozvoj, tentokrát na Srí Lanku. Předchozí zkušenosti s jógou nejsou potřeba, zájezd je opravdu pro každého, a to pro muže i ženy. Zájezd je pro malou skupinku lidí. V případě zájmů či dotazů, prosím kontaktujte cestovní kancelář (+420 778 737 734, mandala@ckmandala.cz - zájezd s Kirsten) 

Cena: 37 900 KČ

Termín: 23.1 - 3.2.2020 

CENA ZAHRNUJE: Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3*** a 4****, jógu s Kirsten /12 lekcí/, veškerý nabízený program, a vstup na 1 x ayurvédskou masáž, veškerý transport na Srí Lance, česky hovořícího průvodce, zákonné pojištění CK   

CENA NEZAHRNUJE: Letenku Praha - Colombo- Praha /obvykle lze zakouopit za 12-17tis Kč, dle termínu nákupu - můžeme v případě zájmu zajistit, soukromé cestovní pojištění a pojištění storna / můžeme zajistit za cca 900,- Kč, ubytování v jednolůžkovém pokoji / lze dokoupit za poplatek, nápoje, obědy a večeře. Doporučené kapesné je cca 350 Kč na den.

Ostrov Srí Lanka je známý především pro své čajovníkové plantáže, zahrady koření, nádherné hory, buddhistické chrámy, karí a ayurvédskou medicínu. Je to ostrov, který nabízí pestré zážitky a svojí velikostí umožňuje během krátké doby vidět spousty zajímavostí. Tato cesta nabízí výbornou kombinaci poznávání kultury, přírody a tradic tohoto nádherného ostrova s hodinami jógy na dlouhé písčité pláži v Mirissa. 

Jógou Vás provede lektorka Kirsten, která se několik let věnuje především tradiční Ashtanga józe, kterou studuje u nejstarších učitelů (Manju Pattabhi Jois...). Během praxe Vás proto čeká ucelená sestava Ashtanga jógy tzv. "Yoga Chikitsa" neboli jógová terapie pro fyzické tělo, která uzdravuje celá záda, buduje sílu, flexibilitu, léčí skoliózu, zabraňuje osteoporóze, uvolňuje z těla toxiny, čistí trávicí trakt, otevírá kyčle, podporuje hubnutí a propojuje dech s pohybem. Krom tradiční Ashtanga jógy Vás Kirsten provede i Vinyasa Flow jógou, kde Vás čekají cviky na zpevnění, posílení, a protažení celého těla. Budeme se učit i různé dechové techniky, a zkusíme zharmonizovat i Vaše čakry. Po každé lekci nebude chybět závěrečná relaxace, a uklidňující pranajáma (dechové cvičení). Struktura lekcí je vhodná pro všechny, předchozí zkušenosti s jógou nejsou potřeba. 

Co na naší cestě zažijete a uvidíte: Po příletu si odpočineme na písečné pláži v Mirissa, která je jednou z nejkrásnějších pláží na Srí Lance a z níž je možné v sezóně podniknout výlet za obrovskými modrými velrybami.
Ve vnitrozemí ostrova budeme obdivovat malebné čajové plantáže, mezi kterými se projedeme vlakem, projdeme se k divokým vodopádům, prohlédneme si nádherné jeskynní chrámy v Dambulle a skalní klášter Aluvihára a vystoupíme na tajemnou skalní pevnost Sigiriyu obklopenou vodními zahradami.
Nezapomeneme na Kandy proslavené unikátním Chrámem Buddhova zubu. Navštívíme také zahradu s kořením a některé z četných ayurvédských center.
A samozřejmě ochutnáme tradiční ostré karí a spousty exotického ovoce.